De politieke beweging ProTrudo zal dan toch niet verdergaan. Of toch niet onder de naam ProTrudo. De beweging zoekt nu uit hoe ze verder moeten nu stichtend lid Carl Nijssens opkomt bij CD&V Sint-Truiden.
De Truiense denktank/ politieke beweging ProTrudo is op zoek naar een nieuwe naam. De groep moet deze oefening maken nadat dit weekend bekend werd dat Carl Nijssens dan toch zal opkomen bij CD&V Sint-Truiden.
Volgens Rudi De Cock, een van de stichters van ProTrudo, gaan de leden niet mee in de overstap naar CD&V. Iets waar initieel wel over werd gespeculeerd toen verschillende kandidaten van CD&V stopten toen bekend werd dat de partij terug gesprekken voerden met Carl Nijssens.
Nog zoekende
Met zijn vertrek neemt Nijssens wel de naam en branding van de beweging met zich mee. ProTrudo werd initieel opgericht als een denktank, een groep van mensen die samen nadachten over verschillende thema’s die Sint-Truiden aanbelangde. Rudi De Cock, voormalig journalist bij HBVL, benadrukt aan onze redactie dat de beweging ook politiek kleurloos is. Ze brengt mensen met verschillende inzichten samen om na te denken over Sint-Truiden.
We zijn nu met de groep aan het bekijken hoe we verder willen. De leden van de groep wouden niet overstappen omdat ProTrudo net stond voor een kijk op politiek die niet één politieke kleur had maar net heel divers was. We bekijken nu hoe we verder willen met de groep, maar dit zal dus onder een andere naam zijn.
Rudi De Cock
Burgemeester Ingrid Kempeneers bevestigde afgelopen weekend aan onze redactie dat Carl Nijssens inderdaad weer kandidaat zal zijn bij CD&V Sint-Truiden.
CD&V Sint-Truiden zal komende week zijn lijst bekendmaken.