Op woensdag 12 juni opende Vrijstaat A, de creatieve zomerbar in het hartje van Sint-Truiden, weer zijn deuren. Dit jaar streek het team neer in het verlaten schoolgebouw van het Technicum aan de Gildestraat. De zomerbar kiest dit jaar voor een XL versie en gaat voor de volle 6 weken voor creatieve en unieke events maar ook voor gekende concepten zoals de Midweek.
De creatieve zomerbar Vrijstaat A werd vorige zomer gelanceerd en met veel enthousiasme onthaald in Sint-Truiden. Uniek aan de zomerbar is dat ze hun intrek nemen in verlaten gebouwen en fungeren als een soort evenementen incubator. De organisatie zorgt voor een toffe locatie, podium en promo. Wie een leuk idee heeft voor een activiteit of een evenement kan dit op Vrijstaat A komen uitvoeren. Vrijstaat A is dus zeker meer dan alleen maar een zomerbar maar ook een heuse hotspot voor iedereen met een leuk idee.
Dat concept wordt dit jaar verdergezet op de verlaten schoolsite waar vroeger het Technicum in was gehuisvest. De site vaan de Gildestraat onderging de afgelopen weken een enorme transformatie. Van een verlaten gebouw en een verwilderde tuin, werd de site omgetoverd naar een zomerbar zoals je hem zou verwachten in wereldsteden en dat allemaal via de helpende handen van een sterke community.
“We zijn enorm fier op wat we als organisatie samen met onze vrijwilligers en talloze helpende handen hebben kunnen realiseren. De site van het Technicum is haast niet meer te herkennen. Niet alleen hebben we een podium met een overkapping zodat we ten alle tijden kunnen feesten, we hebben verschillende cozy corners en terrassen zodat iedereen zijn plekje wel kan vinden in onze Vrijstaat.”
Bert Vanoirbeek, voorzitter Verrassend Positief vzw
Door de extra ruimte die de tuin van het schoolgebouw biedt, is de zomerbar diverser dan ooit. Je waant je op een festivalweide wanneer je de poort binnenwandelt en geconfronteerd wordt met kleurrijke containers, tekeningen en opvallende beelden. Op het terrein is er een zone vlak voor het hoofdpodium om te feesten en te dansen. Een strandzone met volleybal net geeft dan weer extra mogelijkheden tot activiteiten. Achteraan de site kan je het grote terras vinden waar kleurrijke en vaak handgemaakte meubels en een grote kidszone.
Midweek en unieke dance concept
Vrijstaat A pakt deze zomer bovendien uit met verschillende feestconcepten zoals Dansplan en de legendarische Midweekfeesten. Truienaren zullen deze zomer dus niet één maar twee keer een Midweek kunnen ervaren. Bar Berlin, het EK-dorp op de Truiense Grote Markt zal immers ook een Midweek organiseren.
“De Midweekfeesten zijn een legendarisch concept in Sint-Truiden. We zijn dan ook heel blij dat we dit samen met Bar Berlin op poten kunnen zetten. Zij zullen hun editie hebben op de Truiense Grote Markt; Wij late een doorgaan in onze Vrijstaat. Op deze manier kunnen Truienaren rekenen om meer dan één midweekmoment, net zoals vroeger.”
Bert Vanoirbeek
Het nieuwe concept Dansplan wordt op zaterdag 15 juni georganiseerd. Dit nightlife concept is de opvolger van het populaire concept Glad We’re Back, waarmee Vrijstaat A vorige zomer het uitgaansleven van het Truiense verleden deed herleven. Niemand minder dan DR.LEKTROLUV zakt af naar onze Sint-Truiden om het feest op gang te brengen. Bekende namen zoals 𝗖𝗢𝗥𝗥𝗜𝗗’𝗢𝗥, 𝗣𝗘𝗥𝗘𝗚𝗥𝗜𝗡𝗘 en 𝗠𝗔𝗖𝗛𝗜𝗡𝗦𝗞𝗜 vullen het programma aan.