Muziekschool verkocht voor 650.000 euro

Partners

De oude muziekschool in de Leopold II straat in Sint-Truiden is verkocht en dat wel voor een bedrag van 650.000 euro. Dat melden verschillende lokale nieuwsmedia en kreeg onze redactie bevestigd.

De Academie Haspengouw (muziek) nam al even geleden zijn intrek in de GAZO. Daarbij kwam een einde aan een lange traditie van geklaag over verkeersopstoppingen in de straat bij de aanvang en het einde van de lessen. Of dat dachten de buurtbewoners toch. Uit verschillende bronnen hoort onze redactie namelijk dat het enige en uiteindelijk winnende bod van 650.000 euro van een vereniging komt die een Freinetschool wil onderbrengen in het oude herenhuis.

Oplossing voor de tuin?

Een school zou voor de buurtbewoners geen welkom gegeven zijn door de verkeersoverlast die ze ongetwijfeld zou veroorzaken, thans zou het wel een oplossing kunnen bieden voor de tuinen van de oude muziekschool. Deze werden namelijk lang gebruikt door buurtbewoners als speeltuin voor hun kinderen. Bij de sluiting van de school maakten verschillende politieke partijen uit Sint-Truiden er ook een punt van dat deze groene ruimte behouden moest blijven. Oa Vooruit Sint-Truiden vroeg via monde van Gert Stas om als stadsbestuur bepalingen in de verkoop op te nemen die niet alleen het voorbestaan van de tuinen verzekerden maar ook een open doorgang en publiek gebruik van deze ruimte zou garanderen.
Iets wat het pand natuurlijk minder aantrekkelijk zou maken voor projectontwikkelaars.

De verkoop van het pand zal zeker besproken worden op de Truiense gemeenteraad. Wij houden jullie op de hoogte van verdere ontwikkelingen.

Lees ook

Buurtbewoners ongerust over parking nu werken aan pastorie Schurhoven zijn gestart

De werken aan de kapelanie en pastorie van Schurhoven zijn gestart. Het project voorziet appartementen, met een unieke focus op deelwagens. Juist dat aspect...

Werken aan pastorie en kapelanie van in Schurhoven van start

De oude pastorie en kapelanie van de Sint-Jacobusparochie in Schurhoven, worden omgebouwd tot appartementen. Het project is een samenwerking met Vlaanderen Bouwt vzw.

Droneport gaat voor recordpoging

Op 23 februari wordt op de landingsbaan van Droneport in Sint-Truiden een poging gedaan om het wereldrecord Tesla Light Show te breken.

Instagram

Ann Ruyters (WOW) is de eerste vrouwelijke gemeenteraadsvoorzitter van Sint-Truiden. 🎤

Ann Ruyters, de onderneemster achter de winkel Divine, is de
We kwamen deze prachtige beelden tegen van Diane Roba. 😍

#sinttruiden
CD&V stapt dan toch niet naar de Raad van State.⚖️

CD&V zal dan toch niet in beroep gaan nadat de Raad
Nieuwjaarsborrel Stad Sint-Truiden verplaatst naar Minderbroederskerk. 🎤

Door de weersvoorspelling zal de nieuwjaarsborrel verplaatst worden naar de Minderbroederskerk. Er zal worden
De redactie van Sintruin Begot wenst alle Truienaren een gezond en voorspoedig 2025 toe!✨

Op een jaar vol mooi nieuws voor
Grote Markt weer even afgesloten door grote toestroom volk voor de Yontec Après-Ski. ✨

De organisatie zorgde voor een groter feestterrein
Sint-Truiden klinkt op het nieuwe jaar! ✨✨

Op 5 januari nodigt Stad Sint-Truiden zijn bewoners uit voor hun nieuwjaarsborrel!

Iedereen welkom vanaf
Baby Nolan speelt kindje Jesus en wordt gedoopt tijdens kerstnacht.🎄✨

Elk jaar kan je tijdens de middernachtmis in de O.L.V.-kerk in
Fijne feesten en een fijn eindejaar! ✨

Van team Sintruin Begot!

#fijnefeestdagen

Advertentie

Nieuwsbrief