Oppositie eist politieke repercussies

Partners

Nu de details van het rapport van Audit Vlaanderen breed bekend zijn, eist de Truiense oppositie politieke repercussies.

In het rapport van Audit Vlaanderen wordt beschreven hoe de Truiense financieel directeur Luc Vandijck en zijn plaatsvervanger geld overmaakte uit de stadskas aan oud-burgemeester Jef Cleeren. Het ging om een voorschot op dienst pensioen.
Het onderzoek wijst geen politieke verantwoordelijke aan voor de situatie. En dat is duidelijk niet naar de zin van de Truiense oppositie.

Politieke verantwoordelijken

De Truiense oppositie gelooft amper dat de financieel directeur alleen handelde. Zij eisen nu dat de Truiense meerderheid bewijst dat zij niks te maken hadden met de feiten.

Specifiek kijkt de oppositie naar oud-burgemeester Veerle Heeren, huidig burgemeester Ingrid Kempeneers en voormalig schepen van financiën Jo François.
François was in 2017 dan wel geen lid van de meerderheid maar was in deze legislatuur wel schepen van financiën. Ingrid Kempeneers was ten tijden van de eerste lening schepen van financiën. Beiden zeggen niks te weten over de situatie. Schepenen van financiën krijgen immers nooit individuele transacties te zien, ze krijgen alleen algemene tabellen te zien. Bovendien werden de transacties voor de lening doorgevoerd met andere vermeldingen en stond er voor de tweede overeenkomst niks op papier.

Dit alles is voor de oppositie echter onvoldoende. Binnenkamers horen we dat de verantwoordelijke schepenen en ook de burgemeester eindverantwoordelijken zijn. Voor sommige leden van de oppositie is de situatie van de meerderheid sowieso onhoudbaar en moet er iemand opstappen.

Begroting redden

Andere stemmen zijn dan weer milder. Zo meldde een insider ons:

Het is duidelijk dat sinds het aantreden van de Günther Dauw als nieuwe schepen van financiën er meer open en eerlijk wordt gecommuniceerd over de staat van de begroting en de stappen die hij wil nemen om de toestand van de stadskas te verbeteren.”

Insider Truiense politiek

Bij zijn aftreden haalde oud-schepen Jo François stevig uit naar de andere meerderheidspartijen, zij het op een verdoken manier. François en zijn opvolger Dauw spraken bijvoorbeeld over onnodige communicatiekosten en ad hoc projecten die volgens hen meer dienen voor individuele publiciteit. Het afvoeren van het gratis parkeren op zaterdag lijkt het eerste duidelijke voorbeeld van deze uitspraak. Van insiders horen we dat N-VA Sint-Truiden al heel de legislatuur probeert om meer controle te krijgen over de Truiense begroting. Zo blijkt uit de subsidies die de partij binnenhaalde voor projecten zoals het erfgoeddepot, de herinrichting van ‘t Speelhof en de taks rond de eroshuizen die ze verschillende keren probeerden in te voeren. Dat de N-VA in één adem wordt genoemd met een lening terwijl zij in 2017 niet eens deel uitmaakten van het bestuur, zorgt niet bepaald voor vrolijkheid. Zeker gezien bepaalde namen van uit andere meerderheidspartijen die wel meeregeerden in 2017 niet worden genoemd.

Het Truiense stadsbestuur laat zich ondertussen bijstaan voor juridisch advies om verdere stappen te ondernemen ivm de leningen.


Lees ook

Buurtbewoners ongerust over parking nu werken aan pastorie Schurhoven zijn gestart

De werken aan de kapelanie en pastorie van Schurhoven zijn gestart. Het project voorziet appartementen, met een unieke focus op deelwagens. Juist dat aspect...

Werken aan pastorie en kapelanie van in Schurhoven van start

De oude pastorie en kapelanie van de Sint-Jacobusparochie in Schurhoven, worden omgebouwd tot appartementen. Het project is een samenwerking met Vlaanderen Bouwt vzw.

Droneport gaat voor recordpoging

Op 23 februari wordt op de landingsbaan van Droneport in Sint-Truiden een poging gedaan om het wereldrecord Tesla Light Show te breken.

Instagram

Ann Ruyters (WOW) is de eerste vrouwelijke gemeenteraadsvoorzitter van Sint-Truiden. 🎤

Ann Ruyters, de onderneemster achter de winkel Divine, is de
We kwamen deze prachtige beelden tegen van Diane Roba. 😍

#sinttruiden
CD&V stapt dan toch niet naar de Raad van State.⚖️

CD&V zal dan toch niet in beroep gaan nadat de Raad
Nieuwjaarsborrel Stad Sint-Truiden verplaatst naar Minderbroederskerk. 🎤

Door de weersvoorspelling zal de nieuwjaarsborrel verplaatst worden naar de Minderbroederskerk. Er zal worden
De redactie van Sintruin Begot wenst alle Truienaren een gezond en voorspoedig 2025 toe!✨

Op een jaar vol mooi nieuws voor
Grote Markt weer even afgesloten door grote toestroom volk voor de Yontec Après-Ski. ✨

De organisatie zorgde voor een groter feestterrein
Sint-Truiden klinkt op het nieuwe jaar! ✨✨

Op 5 januari nodigt Stad Sint-Truiden zijn bewoners uit voor hun nieuwjaarsborrel!

Iedereen welkom vanaf
Baby Nolan speelt kindje Jesus en wordt gedoopt tijdens kerstnacht.🎄✨

Elk jaar kan je tijdens de middernachtmis in de O.L.V.-kerk in
Fijne feesten en een fijn eindejaar! ✨

Van team Sintruin Begot!

#fijnefeestdagen

Advertentie

Nieuwsbrief