Sint-Truiden zet in op Fastteam 3800 voor het onderhoud van de openbare domeinen

Partners

Het lokaal bestuur Sint-Truiden zal vanaf vandaag ‘Fastteam 3800’ inzetten voor het snel en vakkundig opsporen en oplossen van allerlei meldingen over het openbaar domein.

Vanaf vandaag rijden twee teams vanuit het stadswerkhuis dagelijks rond: het ‘Fastteam 3800’. Deze teams zullen inspelen op vragen in verband met het opruimen van sluikstorten, het verwijderen van storend onkruid en het uitvoeren van snelle reparaties aan het wegdek. Het team is ook verantwoordelijk voor inspecties en controles en volgt meldingen op die door burgers via de website of de stadsapp zijn ingediend.

Snelle aanpak van kleine problemen

Fastteam 3800 is opgericht om snel en efficiënt te reageren op ergernissen die vlug opgelost kunnen worden. Zo zal het Fastteam 3800 ingezet kunnen worden om vuil op straat of een kleine beschadiging aan het wegdek doeltreffend op te lossen.

We gaan niet alleen gewoon de straat borstelen maar ook verkeersborden die vuil zijn of scheef staan aanpakken. We willen ervoor zeggen dat mensen kunnen rondlopen in een propere stad.

Fastteam 3800

Burgers kunnen hun meldingen nog steeds indienen via het bestaande burgermeldsysteem op de website en via de stadsapp. Dit is nog steeds de beste manier om een bestaande of zich herhalende problematiek doeltreffend in kaart te brengen en een oplossing te voorzien. De app laat toe om een gerichte locatie te bepalen en een foto van het probleem mee te versturen. De teams (een voor de dorpen en een voor het centrum) gaan ook proactief tewerk. Ze gaan zelf op rondes om te kijken waar ze kunnen ingrijpen.

Openbare domeinen

Burgemeester Ingrid Kempeneers geeft toe dat op bepaalde domeinen het stadsbestuur geen bevoegdheid heeft. Zo kwamen er recentelijk heel wat klachten binnen over het onkruid op de parking van het station van Sint-Truiden. Dit is een bevoegdheid van NMBS maar Kempeneers zegt regelmatig in overleg te staan met hen. Al geeft de burgemeester wel toe dat het contact niet steeds vlot verloopt en het vaak lang duurt voor er acties worden ondernomen. In die maten dat in overleggen met NMBS de burgemeester al heeft gedreigd met de factuur te sturen als de stad genoodzaakt is zelf actie te ondernemen. Of dit effectief zal gebeuren is niet duidelijk.

Dit team staat in voor klusjes op openbaar domein. In kader van handhaving ben ik ook de andere instanties zoals het station, leegstaande kraakpanden die hun eigendom niet goed onderhouden enz aan het sensibiliseren om hun pand en domein op te kuisen. 

Ingrid Kempeneers, burgemeester

Het Fastteam 3800 zegt alvast dat vuilnis, vuilnis is en ze zeker niets zullen laten liggen omdat het toevallig niet binnen hun bevoegdheidsgrenzen ligt.

Update

Onze redactie ontving een reactie van gemeenteraadslid Ludwig Vandenhove over de oprichting van het Fastteam 3800. Vandenhove is het initiatief genegen maar noemt het een verkiezingsstunt.

Een goede beslissing, maar veel te laat. Het openbaar domein goed onderhouden is een permanente basistaak van de stad, niet enkel bij verkiezingen. Het lijkt mij eerder een verkiezingsstunt dan een degelijk beleid en bestuur.

Ludwig Vandenhove, gemeenteraadslid en lijsttrekker

Verantwoordelijke schepen Johan Mas vertelt aan onze redactie dat de medewerkers van het stadswerkhuis steeds hard werken om het Truiense centrum en de dorpen net te houden. Omdat de meldingen van burgers echter via de stadsdiensten en app soms door de administratieve mazen in het net vielen, is het team opgericht. Het Fastteam is een extra schakel die direct inspeelt op de meldingen van burgers.

Onze diensten doen steeds hun uiterste best om de netheid in ons centrum en de deeldorpen te garanderen. Via het Fastteam 3800 hebben we nu een team dat zeer snel kan reageren op meldingen van burgers. Maar ik doe ook een warme oproep aan alle burgers om zelf aandacht te besteden aan onze stad proper houden. Gebruik de vuilnisbakken en meldt problemen zo zorgen we samen voor een proper Sint-Truiden.

Johan Mas, schepen

Lees ook

Buurtbewoners ongerust over parking nu werken aan pastorie Schurhoven zijn gestart

De werken aan de kapelanie en pastorie van Schurhoven zijn gestart. Het project voorziet appartementen, met een unieke focus op deelwagens. Juist dat aspect...

Werken aan pastorie en kapelanie van in Schurhoven van start

De oude pastorie en kapelanie van de Sint-Jacobusparochie in Schurhoven, worden omgebouwd tot appartementen. Het project is een samenwerking met Vlaanderen Bouwt vzw.

Droneport gaat voor recordpoging

Op 23 februari wordt op de landingsbaan van Droneport in Sint-Truiden een poging gedaan om het wereldrecord Tesla Light Show te breken.

Instagram

Ann Ruyters (WOW) is de eerste vrouwelijke gemeenteraadsvoorzitter van Sint-Truiden. 🎤

Ann Ruyters, de onderneemster achter de winkel Divine, is de
We kwamen deze prachtige beelden tegen van Diane Roba. 😍

#sinttruiden
CD&V stapt dan toch niet naar de Raad van State.⚖️

CD&V zal dan toch niet in beroep gaan nadat de Raad
Nieuwjaarsborrel Stad Sint-Truiden verplaatst naar Minderbroederskerk. 🎤

Door de weersvoorspelling zal de nieuwjaarsborrel verplaatst worden naar de Minderbroederskerk. Er zal worden
De redactie van Sintruin Begot wenst alle Truienaren een gezond en voorspoedig 2025 toe!✨

Op een jaar vol mooi nieuws voor
Grote Markt weer even afgesloten door grote toestroom volk voor de Yontec Après-Ski. ✨

De organisatie zorgde voor een groter feestterrein
Sint-Truiden klinkt op het nieuwe jaar! ✨✨

Op 5 januari nodigt Stad Sint-Truiden zijn bewoners uit voor hun nieuwjaarsborrel!

Iedereen welkom vanaf
Baby Nolan speelt kindje Jesus en wordt gedoopt tijdens kerstnacht.🎄✨

Elk jaar kan je tijdens de middernachtmis in de O.L.V.-kerk in
Fijne feesten en een fijn eindejaar! ✨

Van team Sintruin Begot!

#fijnefeestdagen

Advertentie

Nieuwsbrief